mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

1/4 finale Kupa Srbije na teriotriji Vojvodine 2009/2010 PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
nedelja, 27 septembar 2009 17:34

Novosadjanke u polufinalu!

U prvoj zvaničnoj utakmici nove sezone, naše odbojkašice nisu uspele da pobede favorizovane gošće. Polufinale Kupa Vojvodine ostalo je samo san, kvalitetnije odbojkašice prvoligaša iz Novog Sada pobedom od 3-0 izborile su plasman u sledeći krug. Iskusno i bez oscilacija, igrajući taman koliko im je bilo potrebno, izabranice trenera Medenice odlaze iz Futoga trijumfalno!

Od samog početka vidljiva je bila trema kod pojedinih domaćih odbojkašica, ali i pored nje dosta dobro je počelo po naš tim. Sa nekoliko sjajnih napada Futožanke su nagovestile dobru igru i snažan otpor svojim suparnicama. No, kvalitetna igra nije dugo trajala pa nakon serije servis grešaka domaćeg tima, stvari dolaze na svoje mesto gledano prema nivoima takmičenja u kojima nastupaju  ekipe. Novosadjanke kreću silovito te posle odličnih dizanja Dabićeve, napadači prvoligaša, Stefanov, Nerac, Jovičić i Šjar, bez muke privode set kraju. U par navrata domaće bi se približile, zapretile, ali bi onda, što svojim greškama ,što dobrom igrom devojaka iz Novog Sada, Futožanke u serijama gubile po nekoliko poena! Šest direktnih servis grešaka domaćih odbojkašica, te još toliko u ostalim elementima igre,  bilo je previše da bi se ozbiljnije zapretilo boljem protivniku.

Nakon pauze i dogovora sa svojim trenerima ekipe nastavljaju u istom ritmu I dalje je servis domaćeg tima veoma jalov tako da su primači Novog Sada imali lak zadatak. Dobar napad, i pogotovo dobra blok, omogućili su gošćama siguran ulazak u drugu polovinu seta. Futoške odbojkašice se nisu predavale, zaigrale su bolje  i agresivnije ali nisu uspele da potpuno preokrenu igru u svoju korist. Proradila je Jelena Vulin, a sa njom i ostatak tima. Sve je mirisalo na preokret, medjutim, kod rezultata 21-23, na sjajan servis Gorane Mrdjan, nije se pravovremeno odreagovalo, te su odbojkašice gostujuće ekipe stigle do set lopte, 24-21. As servisom, Jasmina Šjar uvodi svoj tim u, ispostaviće se poslednji set!

I u ovom periodu, naše devojke počinju dosta dobro, vode, ali sopstvenim greškama vraćaju protivnika na nivo igre iz predhodnih setova a sebe dovode u bezizlaznu situaciju. Sve je krenulo na ruku protivnika, servis im je bio još precizniji a napad ubojitiji. Tražio je trener Futoga rešenja sa klupe ali nije uspeo. Novosadjanke su rutinski privele utakmicu kraju i bez problema se plasirale u 1/2 finale ovog takmičenja.

U redovima pobednika, valja istaći kvalitetnu igru bivše Futožanke, Dejane Nerac kao i mlade Lane Dabić tehničara ekipe. Ostale devojke su pre svega igrom bez grešaka, doprinele ubedljivom trijumfu svog tima.

Futožanke su , i ako poražene, pokazale da imaju kvaliteta ali da im nedostaje iskustva i samopouzdanja. Uz redovno dobru igru kapitena Čubrilo i Milene Matić, valja pohvaliti i libera Mariju Skopljak. Ostale odbojkašice moraju igri pristupati sa puno više samopouzdanja koje bi im ,uz svakako kvalitet koji poseduju, pomogao u daljoj karijeri!

Ostalo je još samo 15 dana rada do ligaških okršaja, te na stručnom štabu i igračicama futoškog drugoligaša ostaje da izvuku pouke iz ovog poraza i pripreme se što bolje za utakmice koje slede!