mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

PRIJATELJSKA UTAKMICA ŽOK FUTOG - ŽOK NOVI SAD 1-3 PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
subota, 25 septembar 2010 17:14

Naše devojke ponovo nedorečene!

Na molbu prvog trenera gostiju Vladimira Medenice, kojem je bio potreban sparing ovog vikenda, odigrana je i druga po redu prijateljska utakmica u ovoj fazi priprema izmedju ŽOK Novi Sad i našeg tim. Iako su povele, naše odbojkašice nisu uspele da savladaju prvoligaša, već su po ko zna koju utakmicu igrajući ispod svog nivoa ostale nedorečene.

Rival iz Novog Sada igrao je bez Ilićeve i Klisure, koje su zbog privatnih obaveza propustile ovaj susret dok, sa druge strane, trener Velemir nije mogao da računa na Natašu Crepulju, Milenu Matić i Veru Popović.

Prvi set, kao što je to bilo i u Zrenjaninu, ekipa Futoga dobila je nakon odlično odigranog druge polovine seta. Imale su naše odbojkašice u par navrata 4-5 poena prednosti, ali su zahvaljuući velikom broju grešaka tek u finišu slomile otpo rivala i dobile ovaj period rezultatom 26-24.

U drugom setu na terenu je postojao samo tim iz Novog Sada. Potpuno rastrzana igra, prouzrokavana izuzetno lošim prijemom servisa našeg tima, omogućila je rivalu da igra kao na treningu, snažno i efikasno u svim elementima. Ubedljivo sa 25-13, Stefanov i drugarice izjednačile su rezultat na 1-1 u setovima.

U trećem setu, ni vodjstvo od 19-14, nije bilo dovoljno odbojkašicama da mirno privedu set kraju. Serijom nepreciznih napada i lošom igrom na mreži devojke ozvoljavaju prvoligašu da načini preokret. Ulazi se u igru poen za poen, da bi  Čubrilo i Joldić sa dve direktne greške dale rivalu poene potrebne za radost i prelazak  vodjstvo od 2-1.

I u četvrtom - poslednjem setu, i pored nešto lošije igre , naš tim drži korak sa rivalom. Nekoliko izmena, u redovima oba tima, doprinelio je neizvesnijoj završnici iako je kod rezultata 18-12 bilo očigledno da će gostujući tim dobiti utakmicu sa 3-1. Pokušale su Futožanke, i zamalo, sa četiri vezana poena, došle do preokreta. Medjutim, nisu uspele da ga načine, jer je ŽO KNovi Sad preko svojih napadača stavio tačku na ovaj susret.

Ostaje žal što naše odbojkašice nisu savladale  rivala koji nije pružio partiju spram svog kvaliteta i na taj način podigle sebi nivo samopouzdanja na još veći nivo iitekako potreban pred iskušenja u drugoligaškom društvu.