mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Mlađe kategorije PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
ponedeljak, 12 decembar 2011 17:02

Sve selekcije na gostujućim terenima!

Proteklog vikenda odigrane su tri utakmice. Na gostujućim terenima zabeležena je jedna pobeda i dva poraza. Pobedu smo ostvarili u okviru III lige Trofej Novog Sada, a nismo bili uspešni u istoimenoj I ligi i III ligi za uzrast devojčica 5 i 6 razreda.

III liga Trofej Novog Sada 5, 6 razred

Odigrali smo utakmicu u Novom Sadu protiv ekipe Vojvodine. Viđena je sjajna borba i odlična igra na obe strane. Stičemo utisak da nam je falilo malo sportske sreće da upišemo dva boda. Nakon dosta loših partija naše ekipe, viđena je jedna utakmica koja ukazuje na veliki potencijal i da se sa pravom nadamo mnogo povoljnijim rezultatima u budućnosti. Prvi set smo ispustili u samoj završnici i rezultat je glasio 25:20 za domaćina. U nastavku mnogo bolja igra, pre svega u polju a potom i u elementima servisa i napada sa mreže. Treba posebno pohvaliti timski duh, borbenost, radost i osmehe na licima nakon svakog osvojenog poena. Drugi set rešavamo u našu korist 25:18. U odlučujućem trećem setu, uprkos dobroj igri, u završnici nam je falilo malo sreće da odnesemo pobedu u Futog. Rezultat je 15:9 za domaćina. Sve pohvale na račun naših najmlađih takmičarki i sve čestitke za osvojeni prvi bod. Nadamo se da će se dobri pezultati nastaviti.

Žok Vojvodina - ŽOK FUTOG 2:1 (25-20, 18-25, 15-9).

III liga Trofej NOvog Sada

U ovoj utakmici ostvarili smo pobedu protiv ekipe koja je prva u ligi i nema nijedan poraz. U prvom setu se igralo poen za poen ali smo mi u samoj završnici bili koncentrisaniji. Na set loptu pri rezultatu 24:25 dobrim servisom Nade Rakite, dobrom odbranom Jovanke Tulać, organizacijom napada Suzane Stojaković i realizacijom istog Bojane Novaković osvajamo poen a samim tim i prvi set. U drugom delu igre smo bili vidno bolji, imali psihološku prednost i vodili sa čak 8 poena razlike. Međutim, protivnice se vraćaju u igru i dolazimo do rezultatskog egala na 20:20. U još jednoj uzbudljivoj završnici na servis kapitena ekipe Tijane Štrbac, uz pomoć dobrog i sigurnog prolaza Milice Letić i požrtvovanosti svih ostalih, dobijamo set i utakmicu rezultatom 23:25. U trećem, neobaveznom setu smo takođe bili bolji. Priliku su dobile sve igračice sa klupe koje su bile izuzetno motivisane (Tanja Vukmirović, Sara Kordić, Jelena Rodić, Katarina Karanović, Dragana Vinokić). Rezultat je bio 13:15. Trener je zadoboljan igrom cele ekipe i nada se da će i dalje biti ovakvih podviga!

Varadin - ŽOK FUTOG 0:2 (24-26, 23-25).

I liga Trofej Novog Sada

Ogirali smo utakmicu u Temerinu protiv ekipe OK Grbić. Domaća ekipa nas je dočekala izuzetno motivisana, i očekivala je laku pobedu, obzirom da zauzimaju visoko 2. mesto na tabeli uz samo jedan poraz od vodeće ekipe Novog Sada. U prvom setu smo krenuli odlično, poveli sa 10:5, i održavali tu prednost do 15:15. Nakon toga domaćin napada kroz sredinu i na taj način otežava našoj odbrani da realizuje kontra napad. Uzbudljiva završnica seta pripada našim protivnicima 25:22. U nastavku nešto lošiji servis sa naše strane rezultirao je veliku prednost domaće ekipe. Budimo se tek od polovine seta i pokušavamo na sve načine da se vratimo u utakmicu. Na žalost ne uspevamo i rezultat glasi 25:14.

Uprkos porazu treba pohvaliti naše igračice koje jako vredno treniraju, redovnost na treninzima je na visokom nivou i napredak je evidentan. Ostaje nam još jedno kolo pre polusezonske pauze, i nadamo se pobedi. Nakon toga nas očekuje Novogodišnji turnir i  temeljno pripremanje za nastavak prvenstva.

ŽOK FUTOG: Slađana Teofilović (C), Milana Bundalo, Jovana Zima (L1), Ana Surutka (L2), Jelena Sladović, Anja Topolić, Jelena Milić, Milica Gradić, Milica Grbić, Miljana Lukić, Vanja Obradović, Jelena Jovičić.

Ok Grbić - ŽOK FUTOG 2:0 (25-22, 25-14).

Poslednje ažurirano ponedeljak, 12 decembar 2011 17:48