mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Juniorsko Prvenstvo Vojvodine PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
ponedeljak, 26 decembar 2011 02:16

Juniorke bez pobede

U okviru prvog kola, naše juniorke su dočekale ekipu Srema iz Sremske Mitrovice. Znalo se da su igračice "sa one strane Dunava" izuzetno kvalitetan protivnik i da neće biti lako savladati ih.

Naše juniorke su dobro počele susret, ali kako je prvi set odmicao bilo je jasno da je preko mreže kvalitetniji rival. Bili smo u prednosti do rezultata 11:10 ali nakon toga sjajnim servisima, napadima kroz sredinu i iz zone 4, ekipa Srema furiozno zavrsava set. Rezultat glasi 13:25. U nastavku sličan epilog ali smo ovoga puta bili u igri za osvajanje drugog seta do pred sam kraj, kada se opet dogodila serija poena protivnika, rezultat 17:25. U trećem setu je sve bila formalnost, te je ekipa iz Sremske Mitrovice prepustila našim juniorkama svega 9 poena. Trener juniorskog pogona, Slobodanka Drljača, istakla je da naša ekipa poseduje ogroman potencijal i da će vremenom pokazati svoje pravo lice.

ŽOK FUTOG - Srem 0:3 (13-25, 17-25, 9-25).

Juniorke su odigrale i drugo kolo u Inđiji, protiv istoimene ekipe koja je ujedno bila i favorit u ovom duelu. To je mlada ali isto tako i iskusna ekipa koja je u ovoj utakmici pokazala izuzetan kvalitet.

U prvom setu naše devojke se nisu snašle, nisu mogle da nađu rešenje za dobar prijem i organizaciju napada. Svaki naš napad završavao se samo prebačenom loptom, što je protivnik završavao sa direktnim poenima. Rezultat dovoljno govori, 25:10. U drugom setu naše devojke su do nekih sedam poena igrale na boljem nivou, ali dolazi do dosta grešaka u servisu, gde je naša igra počela da se gubi. Na teren ulaze devojke sa klupe koje su imale zadatak da pomogu ekipi, ali ni one nisu uspele, tako da protivnik lako završava i ovaj set sa 25:13. U trećem setu trener menja pozicije igrača, što je prouzrokovalo bolju igru i veću borbenost za svaki osvojeni poen. U nekim momentima su naše devojke i bile u prednosti, ali protivnik nije dozvolio da dobijemo taj set i završava ga u svoju korist 25:17. Očekuje nas još jedna utakmica protiv Vojvodine posle praznika.

INĐIJA - ŽOK FUTOG 3:0 (25:10,25:13,25:17).

Svim igračicama želimo srećne Novogodišnje i Božićne praznike i još bolju 2012. godinu.

Poslednje ažurirano ponedeljak, 26 decembar 2011 02:34