mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

I kolo Kadetskog Prvenstva Vojvodine PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
nedelja, 15 januar 2012 13:02

Mora bolje!

U okviru prvog kola Kadetskog Prvenstva Vojvodine, naša ekipa je odigrala utakmicu protiv ekipe Metalmatika iz Beočina. Bili smo apsolutni favoriti u ovom meču ali to nismo u potpunosti i dokazali.

Utakmica je počela standardnim ispitivanjem snaga, ali se od starta videlo da gošće iz Beočina nemaju kvalitet da odnesu pobedu iz Futoga. U prvom setu smo konstantno vodili i igrali dobro uz nekolicinu servis grešaka. Rezultat je glasio 25:15. Drugi set, reklo bi se, rutinsko odrađivanje posla. Trenera hrabri požrtvovanost i ozbiljnost u igri. Zahvaljujući velikoj rezultatskoj prednosti, priliku dobijaju i igračice koje su set i meč počele sa klupe. U ovom setu nismo dozvolili protivnicama mnogo poena, rezultat glasi 25:8. Treći seti, priča za sebe. Na pauzi, trener je posebno skrenuo pažnju igračicama da ne sme doći do opuštanja i da igraju kao da je sam početak utakmice. Do polovine seta ekipa se ponašala na taj način ali je usledio neverovatan pad u igri. Nizale su se greške sa naše strane, pre svega na servisu i napadu iz zone četiri. Mnoštvo lopti je završavalo u autu, i sami smo dozvolili protivnicama da dođu u situaciju da osvoje set. Trener naših kadetkinja Sladovic, traži tajm aut pri rezultatu 16:14 u našu korist i saveti sa istog su doneli rezultat. Na semaforu je pisalo 24:18 za nas i čekali smo da rutinski osvojimo poen koji bi nam doneo tri boda. Međutim dolazimo u situaciju da sa par loših prijema i napada, rezultat biva izjednačen i ulazimo u nepotrebno uzbudljivu završnicu. Na kraju, na sreću osvajamo set 27:25 i odnosimo važnu pobedu na startu takmičenja od kojeg očekujemo puno.

Ostaje nam da popravimo greške, uigramo ekipu što je bolje moguće i pripremimo se za naredni vikend kada nas očekuje nastavak Prvenstva.