mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Mlađe kategorije PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
nedelja, 26 februar 2012 16:53

Nastavak takmičenja u svim ligama!

Nastavljena su takmičenja u okviru svih liga a naše mlađe kategorije su odigrale četiri utakmice u kojima je ostvaren polovičan učinak. Najubedljivija je bila ekipa koja se takmiči u okviru I lige Trofej Novog Sada.

III Liga Trofej Novog Sada 5,6 razred

U ovoj utakmici smo videli nedovoljnu borbenost nasih najmladjih igracica. Sa tom ekipom smo već igrali prijateljsku, ali to nisu bile te igračice, jer su iz druge ekipe angažovane ostale koje su starije (VI razred, III LIGA TNS). U prvom setu ništa nismo odigrali, loš prijem i napad, loša igra u polju. Dok smo u drugom bili malo bolji ali smo i dalje vijali rezultat. Naše devojčice su se borile ali nedovoljno. Trener ima na raspolaganju nekoliko igračica, koje igraju III LIGU TNS, ali ne želi da ih ubacuje da bi mladje i manje iskusne imale šansu da igraju. Trener od njih sledeće godine očekuje rezultat. Za sad je važno samo da redovno dolaze na treninge što i rade. Sve pohvale ze to, samo napred.

ŽOK FUTOG - NS VOLEJ 0:2 (6-25, 16-25)

U utakmici koju smo odigrali protiv Varadina su odlučivale nijanse. U prvom setu smo bili konstantno u rezultatskom egalu da bi u ključnim trenutcima napravili 2-3 greške i dozvolili protivniku da pobedi. U drugom setu mnogo bolja igra i osvajamo isti. Dobrim servisom Milane Šainović i požrtvovanošću Milanke Savić (poslušna i vredna), i Marije Zeljković, osvajamo veoma važne poene. U odlučujućem setu nismo ličili na sebe, lopte su padale olako a mi se nismo nimalo kretali u polju. Ostale igračice (Marina Drobić, Natalija Bajandić, Nikolina Dragojević, Kristina Sabo, Jana Bomeštar) koje su malo igrale, su uvek sa timom i redovne su na treninzima tako da će i njih trener uvoditi u igru. Marina Milkov, Bojana Petković, Ana Trninić, Marija Zeljković, Dejana Kovač, su takođe redovne na treninzima i imaju perspektivu samo moraju da izraze želju za pobedom. Trener apeluje na igračice da je ovo godina u kojoj se skuplja iskustvo i da je potrebno odigrati što više utakmica. Trener veruje u tim ali i igračice moraju da veruju u sebe.

ŽOK FUTOG - Varadin 1:2 (23-25, 25-21, 7-15).

III Liga Trofej Novog Sada

Počeli smo drugi deo prvenstva sa porazom, ali na naše početničke greške. U prvom setu rezultatski egal do rezultata 8:8 i onda na servis Jovanke Tulać i u napadu Suzane Stojaković i Bojane Novaković osvajamo 7 poena u seriji i tu prednost održavamo do kraja seta. U drugom setu sve je krenulo loše, protivnik je olako osvajao poene, trener iskoristio 2 tajm auta i 4 izmene ali nije vredelo. Zatim pri rezultatu 7:17 za protivnice na servis Tijane Štrbac stižemo na 15:17 i onda umesto da odiramo smireno, gubimo poene olako i gubimo šansu da se približimo. U trećem setu ista priča. Stalno vijamo rezultat i umesto da prestignemo, puštamo protivnice da se odvoje. Trener iskreno nije zadovoljan ali dobrom igrom u prvom delu sezone kada smo nanizali 7 pobeda i samo 2 poraza, možemo sebi da dozvolimo kiks. Svaka utakmica je važna i idemo dalje bez obzira na poraz.

ŽOK FUTOG - Dunav Volley 1:2 (25-20, 20-25, 8-15).

I Liga Trofej Novog Sada

Ekipa je otišla na gostovanje ekipi NS TIM-a i odigrala veoma dobru utakmicu. Slavili smo maksimalnim rezultatom i još jednom pokazali koliko vredimo i koliko vredno radimo. Rezultat je bio identičan u oba seta 14:25. Trener je skrenuo pažnju da unutar ekipe vlada zajedništvo i timski duh. Redovnost na treninzima je gotovo stoprocentna što je za svaku pohvalu. U nastavku prvenstva nas očekuje velika borba i dosta neizvesnosti, ali je ekipa spremna za naredne izazove. U ovoj utakmici pobedu i nove bodove su osvojile sledeće igračice: Miljana Lukić, Milana Bundalo, Slađana Teofilović (kapiten ekipe), Vanja Obradović, Dunja Mandić, Jelena Sladović, Milica Grbić, Jovana Zima (libero), Milica Gradić, Jelena Milić, Jelena Jovišić, Ana Surutka (libero).

NS Tim - ŽOK FUTOG 0:2 (14-25, 14-25).

Druga Vojvođanska Liga

U Hali Sportova drugi tim ŽOK FUTOG-a dočekao je ekipu NS Tim-a koja je trenutni lider prvenstva. Odigrali smo u znatno promenjenom sastavu te smo bili znatno oslabljeni. Naime prvi tehničar ekipe Ivana Kovačević nije bila u prilici da pomogne ekipi pa je na njeno mesto prekomandovana kapiten ekipe, inače primač servisa Jovana Ugarković. Gošće iz Novog Sada su slavile maksimalnim rezultatom. Borile su se naše igračice koliko su mogle ali je sa druge strane mreže bio izuzetno raspoložen rival. U prvom setu smo pokušavali na sve načine da se odlepimo rezultatski ali nismo uspeli prvenstveno zbog naših grešaka. Na kraju rezultat glasi 16:25. U drugom smo bili svedoci promenljivih igara na obe strane i ušlo se u uzbudljivu završnicu. Gubile su izabranice Slobodanke Drljače 18:23, ali su se odjednom probudile i sa par dobrih servisa i požrtvovanom igrom u polju došli do izjednačenja. Nažalost nedostajalo je malo snage i sportske sreće, koja je poslužila protivnika. Rezultat 23:25. Treći set, ujedno i najlošiji koje su odigrale domaće igračice. Rezultat je 8:25 i slavlje u gostujućem taboru počinje.

ŽOK FUTOG - NS Tim 0:3 (16-25, 23-25, 8-25).

Poslednje ažurirano nedelja, 26 februar 2012 17:51