mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Veoma uzbudljiv vikend! PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
ponedeljak, 05 mart 2012 17:58

Mlađe kategorije!

Protekli vikend bio je jedan od uzbudljivijih u ovoj sezoni. Odigrane su utakmice svih liga a između ostalog i lokalni derbi u I Ligi Trofej Novog Sada, u kojem smo slavili nakon neizvesne završnice.

III Liga Trofej Novog Sada 5,6 razred

U ovoj utakmici je vidjena jako loša igra, i neborbenost naših igračica. Igrali smo protiv ekipe koja je jako dobra i imaju jako dobar servis, i na vrhu tabele su. U prvom setu su nas nadigrali servisom, nismo mogli da uspostavimo kontrolu na prijemu istog. Isti slučaj je i u drugom setu. Bez obzira sto su naše igračice mladje, to nije opravdanje za ovako loše odigranu utakmicu. Treba mnogo rada uložiti, jer su neke od njih tek sad krenule da treniraju, a ima i onih koje su loše naučene od strane prethodnih trenera. Ali verujemo da ćemo uspeti i da ćemo sledeće sezone imati solidnu ekipu i ekipu za respekt.

ŽOK FUTOG - Ok Fortuna 0:2 (9-25, 7-25).

III Liga  Trofej Novog Sada

U ovoj utakmici smo opravdali ulogu favorita. U prvom setu smo jako dobro igrali, dobrim servisima i napadima lako smo i brzo osvajali poene i stigli do vodjstva od 1:0. U drugom setu trener je uveo kompletnu drugu postavu da igra. U tom setu video se znatan pad u igri naše ekipe, jer su igrale one igračice koje su imale malu minutažu na prethodnim utakmicama. Cilj je bio da sve igračice igraju, da steknu iskustvo, da analiziraju svoju igru. Trener je vršio izmene, ali je puštao da što duze igraju igračice sa malom minutažom, pa nismo uspeli rešimo drugi set u našu korist. U trećem setu je opet uvedena prva postava i lako smo došli do pobede.

ŽOK FUTOG - Fok Kisač 2:1 (25-15, 21-25, 15-11).

I Liga Trofej Novog Sada

U sali Osnovne škole Miroslav Antić odigran je derbi trećeg kola proletnjeg dela šampionata. Naša ekipa bila je formalni domaćin lokalnoj ekipi Futog Westa. Počeli smo izuzetno nervozno i igrali u neverovatnom grču, što i ne čudi gledajući na protekle utakmice sa rivalom. Gošće su vrlo brzo ostvarile osetniju prednost a mi nismo imali recept za realizaciju napada. Svaki poen je bio nalik prošlom i konstantno smo prebacivali loptu u polje protivnica te im na taj način omogućili da realizuju kontra napad. Pokušavao je naš trener prekidima da promeni nešto u igri ali ništa nije donosilo rezultat. Loše raspoloženje je dovelo do deficita u setovima, rezultat je 16:25. Kritika između setova je dala rezultat u nastavku, i po ko zna koji put smo pokazali da smo najjači kad je najteže. Vera u sopsveni kvalitet, smanjenje grešaka i usmeravanje pažnje na samu igru doveli su nas u situaciju da izjednačimo brojke na semaforu. Igrali smo strpljivo, svaki poen gradili temeljno. U dugim razmenama bili smo uspešniji i to je dodatno uticalo na samopouzdanje protivnica. Na kraju drugog seta, semafor pokazuje 25:19 za ŽOK FUTOG.

Odlučujući set, je verovatno najuzbudljiviji koji su ekipe odigrale u dosadašnjim duelima, a bilo ih je zaista mnogo. Početak nije obećavao, na promeni strana smo bili u deficitu 6:8 a nakon toga i 6:9. Usledio je tajm aut trenera Sladovića, kada stvari kreću na bolje. Prvi put na tajm autu nije govoreno o samoj utakmici, nego o nekim stvarima u koje TIM veruje i skretanje pažnje na dosadašnji trud i sjajan rad na treninzima, kao i na građenje duha TIMA koje je dovelo do atmosfere kojoj svi mogu da zavide. Dolazimo do prednosti od 11:9. Igramo smireno i stabilno na prijemu servisa ali nam završnica nije najsjajnija te protivnik pravi mini seriju od tri poena. Napokon uspevamo da realizujemo napad preko Vanje Obradović, koja je odigrala dobro tokom celog susreta, ali ništa bolje od cele ekipe, i svaki poen je rezultat timskog rada. Ista igračica odlazi na servis liniju i tada hvatamo zalet. Poen po poen i konto na našoj strani semafora raste. Meč loptu realizujemo na najlepši mogući način, as servisom. Slavlje počinje, a neverovatna količina emocije, želje i htenja izliva se kroz suze radosnice. Trener je nakon utakmice čestitao svakoj igračici ponaosob a igračice su se zahvalile treneru na podršci! Okrećemo se narednom kolu i nastavku serije dobrih rezultata!

ŽOK FUTOG - Futog West 2:1 (16-25, 25-19, 15-11).

II Vojvođanska liga

Domaćin utakmice "VOLEJ" je ugostio našu ekipu u OŠ "D.OBRADOVIĆ" u Novom Sadu. Samim dolaskom na utakmicu naše devojke su bile raspoloženije i motivisanije za pobedu, što se i pokazalio na zagrevanju gde su prikazivale bolje izvođenje odbojkaških elemenata. Protivnik nije mogao da se suprostavi našim devojkama, koje su dobrim servisom i svojom igrom lako osvajale poene i setove završavele u svoju korist. Krajem drugog seta u igru ulaze  devojke sa klupe, koje dobijaju šansu da se pokažu. Jedna od njih je i Kristina Stupar koja je ušla na poziciju tehničara i pokazala da pomoću svojih saigračica može da odigra dobro i da pokaže šta zna. Čestitamo devojkama na ubedljivom rezultatu od 3:0 i želimo im da se dobro pripreme za narednog protivnika.

Volej - ŽOK FUTOG 0:3 (11-25, 15-25, 16-25).

Poslednje ažurirano ponedeljak, 05 mart 2012 19:07