Maksimalan učinak drugog tima!

U okviru Druge Vojvođanske lige grupe" Novi Sad" oformila se Letnja Liga sa 10 ekipa u kojoj učestvuju i naše devojke.

Ekipe koje igraju letnju ligu: Fortuna, Varadin, ŽOK FUTOG, NS Volej Tim, Volej, Detelinara, Lavice, BiT, Metalmatik, Novi Sad. Liga se igra po pravilima i propozicijama II Vojvođanske Lige.

I KOLO

Prvo kolo smo odigrali protiv ekipe BiT iz Novog Sada OŠ" Vasa Stajić". Na toj utakmici nismo bili u punom sastavu, ali naše devojke to nije moglo da poremeti. Odigrale su odgovorno i pokazale da sa dobrom igrom mogu do pobede bez obzira na otežavajuče okolnosti sa kojima smo se susreli.

BiT - ŽOK FUTOG  0:3 (19-25, 13-25, 19-25).

II KOLO

U drugom kolu odlazimo u Beočin gde nas dočekuje ekipa Metalmatik. Ekipe se već dobro poznaju sa ranije odigranih utakmica, tako da smo znali da moramo ozbiljno da shvatimo protivnika koji u svakom momentu može da preokrene situaciju u svoju korist. Naša ekipa je zabeležila još jednu pobedu uz mali pad u igri u trećem setu.

Metalmatik - ŽOK FUTOG 1:3 (13-25, 22-25, 25-23, 17-25).

III KOLO

U trećem kolo smo bili domaćini i ugostili ekipu Fortuna iz Temerina. Utakmica nije počela na vreme pošto su gosti kasnili, dok su naše devojke već bile u sali i spremne za početak. Pored toga utakmica je odigrana a naše devojke su dominirale i ovaj meč završavaju maksimalnim rezultatom.

ŽOK FUTOG - Fortuna 3:0 (25-14, 25-17, 25-18).

IV KOLO

U okviru četvrtog gostujemo u Novom Sadu, kod ekipe Varadina. Naše devojke do tada nisu igrale protiv ekipe Varadina, tako da nismo znali sta da očekujemo. Međutim, kako je utakmica odmicala, naša ekipa je  igru podizala na viši nivo tako da protivnik nije mogao da parira. Priliku su dobile i igračice sa klupe, koje su nastavile u sjajnom ritmu i utakmicu privele kraju.

Varadin - ŽOK FUTOG 0:3 (17-25, 11-25, 17-25).

V KOLO

Peto kolo smo  ponovo bili domaćini u OŠ "Miroslav Antić" i dočekali ekipu Novog Sada. Već par puta smo se susretali i svaki put nam je izmakla pobeda. Znali smo da imamo ozbiljnog protivnika i da će neizvesnost teći kroz ceo meč. Brojniju publiku su ponovo imale gošče, ali može se reći da je bilo i naših navijača. Već u prvom setu se videlo da se obe ekipe bore za svaki poen i da su motivisane za osvajanje istog. Pored velike želje i borbenosti gostujučih igračica, prvi set ipak osvajaju naše devojke sa 25:23. U drugom setu protivnik mnogo bolje servira i unosi pometnju u naš prijem, gubimo set sa 25:15. U trećem setu dolazi do promena u našoj postavi sto se usposrtavilo kao pun pogodak i samim time je doprinelo da naše devojke dobiju i ovaj set 25:19. Četvrti set je počeo dobro po nas, ali se protivnik brzo približio i time doveo ceo set do uzbudljive završnice u kojoj je čak trener protivničkog tima imao primedbe na sudije. Stvorio se dodatni pritisak i atmosfera je dovedena do usijanja. Pored svega toga, dobrom igrom, borbenošću i željom za pobedom naše devojke uspevaju da preokrenu rezultat u svoju korist i završeutakmicu 26:24.

ŽOK FUTOG - Novi Sad 3:1 (25-23, 15-25, 25-19, 26-24).

U narednom kolu protivnik našim devojkama je ekipa NS Volej Tima, nadamo se još jednoj pobedi.

Poslednje ažurirano četvrtak, 24 maj 2012 13:16