mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Pretraga

Prijateljska utakmica AOK Osijek - ŽOK Futog 1-3 PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
ponedeljak, 26 januar 2009 10:54

Desetak dana od početka priprema za drugi deo prvenstva Futožanke su boravile u Osijeku i odigrale svoju prvu od 8 planiranih prijateljskih utakmica. Poseta Slavoniji je vec uobičajena u periodima kada se futoški drugoligaš kroz prijateljske utakmice priprema za važne utakmice u domaćem prvenstvu. Ovo je bio već sedmi susret prijateljskih klubova u poslednje dve godine. Hrvatski klub se uspešno takmiči u prvoj hrvatskoj ligi gde  je u polusezoni zauzeo 5. mesto.

Pre same utakmice igračice iz Futoga obišle su centar grada koji je u bojama Svetskog prvenstva u rukometu.

Sama utakmica pokazala je da su Futožanke na pravom putu i da samo jakim i ozbiljnim radom kakav je karakterističan za dane priprema iza njih može doneti željeni rezultat.

Početak meča počeo je u znaku Osječkih odbojkašica. I pored dobrog prijema svojih saigračica, tehničar Crepulja nije uspela da pronadje raspoloženog napadača. Domaće su sjajnim blokom poentirale i tako potpuno preuzele inicijativu rešivši prvi period igre.

Postava Crepulja, Stojsavljević, Pešić, Petraš, Vulin i Drobac uz libera Marić mnogo bolje je počela drugi set. Profunkcionisao je napad a za njim i blok Futožanki. Rival je lagano zaostajao i nije uspeo da se vrati.

Zanimljivo je bilo i u trećem setu gde su se rivali smenjivali u vodjstvuda bi sjanom igromu finišu Pešićeva i Vulin potpuno preokrenule rezultat i podpomognute danas sjajnom Crepuljom na razliku dobile treći set.

Nastavljaju Futožanke silovito i od početka diktiraju tempo u četvrtom setu. Snažnim napadima kroz sredinu Jelene Vulin onemogućavaju protivnika da razvijesvoju igru na mreži. Pridružuju joj se Čubrilo i Pešić napadima sa krajeva mreže. Ne daju se domaće, uspostavljaju ravnotežu i snažnim napadima svog korektora prilaze na par poena. Ni 24-20 nije bilo dovoljno da igračice Futoga dobiju lagano ovaj set. Domaći dizač sjajnim serijama servisa vodi svoj tim do 24-24. No gošće se nisu dale potpuno iznenaditi, sa dva vezana poena rešavaju utakmicu rezultatom 3-1.

Kako je ranije planirano, bez obzira na rezultat, odigran je i peti set koji su domaće igračice dobile 27-25, na sličan način kao i što su Futožanke dobile četvrti.

Sve u svemu dobra provera za mladu futošku ekipu i generalna proba Osiječanki pred drugi deo prvenstva koji im startuje u subotu 31.1.

Sve igračice Žok Futoga dale su svoj maksimum za ovu fazu rada, ali valja istaći na ovoj utakmici izvanredne libera Marić, Crepulju, Pešić i Vulin koje su pokazale kako treba igrati za boje svog kluba.Nakon utakmice rivali su nastavili zajedničko druženje uz večeru koju su priredili sjajni domaćini.
Sledeću utakmicu Žok Futog igra 31.1. na svom terenu protiv vojvodjanskog ligaša, ekipe Futog Westa.

ŽOK Futog: Vulin, Čubrilo, Crepulja, Pešić,  Damjanović, Stojsavljević, Marić (libero), Drobac, Mihić, Petraš (kap), trener: Velemir

Poslednje ažurirano utorak, 10 mart 2009 00:49