mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Osvojen memorijalni turnir "Dušan Potkonjak" u Kleku PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
utorak, 09 oktobar 2012 16:28

Osvojen pehar u Kleku!

Prethodnog vikenda naša ekipa je učestvovala na II memorijalnom turniru Dušan Potkonjak u Kleku i posle dve maksimalne pobede osvojila isti.

Na turniru su učestvovale dve ekipe članice Druge lige sever KI 0230 i domaćin Klek kao i dve prvoligaške ekipe MD Zrenjanin i naše devojke ŽOK Futog. Prvog dana sastali smo se sa ekipom KI 0230 ostvarili maksimalnu pobedu od 3:0 ali igra nije baš bila onakva kakvu je želeo trener Milićević. Prvi set je odigran u jednom neshvatljivom grču cele ekipe gde se igralo ceo set poen za poen sa mnogo grešaka naših igračica i mnogo ne sigurnosti u igri, kod rezultata 23:22 za nas na servis ulazi najmlađa u našoj ekipi Ljubičić i kao i ko zna koliko puta do sada pokazuje da nema straha kada se lomi rezultat i sa dva odlična servisa donosi našoj ekipi prvi set. U drugom setu počinjemo kao što smo igrali i prethodni igra se poen za poen sve do rezultata 10:10 kada na servis dolazi Mihić i odličnim servisima razmrdava i ostale devojke koje počinju da igraju mnogo bolje proradila je igra u polju i prednost je rasla do 22:10. Laganom igrom privodimo set kraju rezultatom 25:14. U trećem setu na terenu je bila samo jedna ekipa naše devojke bez mnogo truda dolaze do ubedljivog trijumfa u ovom setu 25:10.U drugoj utakmici sastali su se ekipe domaćina Klek Srbijašume i MD Zrenjanina pobedu su odnele gošće rezultatom 3:0.

Drugog dana turnira u borbi za treće mesto ekipa KI 0230 pobedila je domaćina rezultatom 3:2, dok su se u finalu turnira sastali Futog i MD Zrenjanin.

U finalnoj utakmici videli smo mnogo bolju odbojku nego prvi dan turnira ali i opet neke stvari u igri naših devojaka koje nisu za pohvalu. Prvi set počinjemo odlično poveli smo sa 6:2 posle čega sledi tajm-aut ekipe MD Zrenjanina i počinju problemi. Mlada ekipa iz Zrenjanina je zaigrala mnogo bolje dok naše devojke ne poštuju dogovore iz svlačionice i prednost Zrenjaninki raste,nisu pomogli ni tajm-auti ni izmene.Kod rezultata 23:18 za MD zrenjanin na sevis dolazi Mrđan i odličnim servisima razmrdava ekipu koje počinje da igra i polju kao i u bloku zaustavljaju najbolju igračicu Zrenjanina Bjelić i dolazimo do izjednačenja 23:23. Prvu set loptu imaju igračice iz Zrenjanina ali je ne koriste odmah zatim na servis Drobac osvajamo ovaj set rezultatom 26:24. Drugi set je doneo mnogo bolju igru naših devojaka možda i najbolju od početka priprema, odličan servis i blok , sa vrlo dobrom igrom polju dovodi do odlične igre cele ekipe koja rezultira osvajanjem seta rezultatom 25:18. U trećem setu naše devojke nastavljaju sa istom igrom i ubedljivim rezultatom 25:14 dobijaju treći set a samim tim i utakmicu rezultatom 3:0.

Pobednički pehar našoj ekipi predao je potpredsednik ŽOK Klek Srbijašume Vladimir Perović kao i nagradu za najboljeg igrača turnira Gorani Mrđan iz naše ekipe.

Ovo je bila poslednja provera naše ekipe pred početak prvenstva i gostovanje ekipi Crnokose Artos iz Kosjerića u subotu u 19 časova.