mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Trofej Novog Sada VI kolo PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
nedelja, 25 novembar 2012 22:28

Mlađe kategorije polovično

Mlađe kategorije su ostvarile polovičan učinak u proteklom kolu. Zabeležene su dve pobede i dva poraza.

Trofej Novog Sada 5-6 liga

ŽOK FUTOG - STAR  2:0 (25:16,25:12).

Kao domaćini šestog kola ugostili smo ekipu Star iz Novo Sada. Kapiten je žrebanjem izvukao da naša ekipa započne servisom, što je bilo jako dobro za nas i time smo napravili malu prednost. Na početku meča je bilo dosta nadigravanja za svaki poen, gde su igračice pokazale sve elemente kojima treba da se služe mlade ekipe. Kako je meč odmicao, naše devojke su bile uspešnije i završile set u svoju korist 25:16. Menjajući strane za početak drugog seta, trener je skrenuo pažnju da moraju odmah na početku da osvoje poen kako bi mi mogli doći u poziciju za serviranje. U drugom setu smo bili još dominatniji u servisu i boljoj igri što i sam završetak seta pokazuje 25:12. U trećem prijateljskom setu, priliku dobijaju devojčice koje do sada nikada nisu igrale. Bez obzira što su ovaj deo igre izgubile sa 16:14 pokazuju da zasližuju svaku priliku u narednim mečevima.

III LIGA TNS

KLISA - FUTOG MTV  2:0 (25:15, 25:14).

U ovu utakmicu smo ušli jako opušteni, i mislili smo da ih možemo dobiti, medjutim rezultat i igra drugačije pokazuje.
U prvom setu smo puno grešili, neorganizovano smo odigrali, i nismo se uopste skoncentrisali na igru u polju. Sa druge strane, protivnik je dosta dobro servirao i svaki naš neogranizovan napad realizovao.
U drugom setu smo nastavili sa lošom igrom, ništa nas nije išlo, nismo imali šanse protiv protivnika. Odigrali smo mnogo bolje utakmice ali sad smo totalno podbacili sa svakim elementom igre. Ali idemo dalje, dosta je mlada i igrački neiskusna ekipa, bice bolje sledeće polusezone. Trener pohvaljuje igračice za redovnost na treninzima.

II LIGA TNS

FUTOG 2 - FOK BS 2:0  (25:23, 25:7).

U ovu utakmicu smo ušli kao favoriti i to smo pokazali na terenu.
U prvom setu trener je uveo kompletnu drugu postavu, u želji da i one igraju i steknu neko iskustvo, što se tiče igre i ambijenta koji vlada na terenu. Dobro smo počeli set, imali 5 poena razlike, a na kraju smo došlii do rezultata 22:22, da bi dobrim servisima ostvarili prednost od 2 poena i držali je do kraja. Izvukli smo se, s obzirom da smo se na kraju opustili i grešili onda kad ne treba, ipak smo uspeli da osvojimo prvi set.
U drugom setu trener je uveo prvu postavu, koja je pokazala da može da igra. Na servis Macure Teodore, pri rezultatu 2:2 osvajamo seriju poena (14 poena), i samim tim osiguravamo set i pobedu. Na kraju je na servis liniju došla Sara Kordić koja osvaja 5 dodatnih poena. Nismo dozvoli protivniku da napravi neku promenu, da osvoji poen. Ima još utakmica koje će biti dosta teže i tu moramo da pokažemo da možemo da odigramo dobro onda kada je najvažnije.

I LIGA TNS

FUTOG 1 - VST 1:2 (2725, 17:25, 2:15).

Ugostili smo ekipu koja je prva u našoj ligi, sa samo dva izgubljena seta i koja je za svaki respekt što se tiče igračkog i tehničkog kadra. Na nama je bilo da damo svoj maksimum, što smo i uradili.
U prvom setu je bila prava borba do kraja, igralo se poen po poen, jako teška i napeta utakmica. Naše igračice su se baš borile, imali smo tri set lopte, i na kraju smo uspeli da osvojimo set i bod, što je jako važno.
U drugom setu smo nastavili sa dobrom igrom, ali smo napravili 4 greške, i to na mreži, koje nismo smeli jer smo se u tim trenutcima približavali protivniku. Borili smo se svim snagama, i devojke su dale svoj maskimum u svim segmentima igre, ali smo napravili greške, koje protivnik ne prašta. Na kraju dolazimo do trećeg odlučujućeg seta.
U trećem setu smo osvojili samo dva poena, krah totalni u igri, nismo se oporavili od prethodnog seta. Od 2:2, protivnik pravi seriju do kraja. Nismo ništa mogli, jednostavno je pala motivacija i sve, potonuli smo. Ali to ne znači da treba da tugujemo, osvojili smo bod, što je jako važno. Trener je zadovoljan igrom i podrškom sa klupe, za svaku pohvalu, igračice na klupi ni u jednom trenutku nisu prestale sa podrškom. Počeli smo da igramo kao tim, stiže i stićiće rezultat! Glavu gore i idemo sa na lakše protivnike, da tu opet damo svoj maksimum i sve će biti onako kako očekujemo.