mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Trofej Novog Sada VII kolo PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
sreda, 05 decembar 2012 00:09

Bez pobede minulog vikenda

Mladje kategorije su odigrale utakmice u svojim ligama, ovoga puta bez pobede. Tri ekipe su gostovale dok je jedna igrala na domaćem terenu.

III Liga TNS 5,6 razred

NS VOLEJ TIM - ŽOK FUTOG 2:0  (25:11, 25:18).

U ponedeljak smo odigrali prvenstvenu utakmicu u Novom Sadu, gde nas je ugostila ekipa NS VOLEJ TIM. Znali smo da su dobra ekipa, što se i na samom zagrevanju pokazalo, jer su devojke visoke i vrlo dobro vladaju sa tehničko - taktičkim elementima za njihov uzrast. Naše devojke su u prvi set ušle malo nesigurno, u grču i dozvolile da im "laki" poeni padaju po terenu. Protivnice slave 25:11. Drugi set počinje sa našim servisom, zahvaljujući tome vodimo sve do 14:9, ali na servis dolazi protivnik i uspeva da stigne tu razliku. Pored dobrog servisa, protivnici odigravaju i dobar napad koji se uvek završavao odličnim smečom, rezultat 25:18. Pokazali smo mnogo bolju igru u drugom setu, dokazali da možemo da se nosimo sa tako dobrom ekipom. Sve pohvale devojkama koje su počele meč: Marija Zeljković, Dejana Kovač, Milanka Savić, Bojana Petković, Jana Bomeštar, Marina Milkov, a i devojkama koje su igrale u trećem setu: Milana Lavrnja, Natalija Bajandić, Anđela Milenković, Nevena Stanković, Nikolina Dragojević.

III LIGA TNS

DUNAV VOLEJ- FUTOG MTV  2:0 (25:08, 25:07).

Gostovali smo ekipi koja je za svaki respekt, koja je već dve godine u ovoj ligi, sa dosta uigranom ekipom, i sa dobro tehnički pripremljenim igračicama. Ni u jednom setu nismo imali šanse, tek se na trenutke videlo da možemo da igramo lepu odbojku. Nismo mogli ništa da uradimo, protivnice su dosta "jake", ali mi idemo dalje, spremamo se polako za malo slabije pripremljene ekipe. Očekujemo pomak u igri u narednoj polusezoni i sezoni. Naša ekipa je mlada i neiskusna tako da dobri rezultati tek slede.

II LIGA TNS

FUTOG 2 - ZMAJ 2:0  (06:25, 14:25).

Ugostili smo ekipu koja je bila ispod nas na tabeli. Razlog tome je što su igrale sa jakim protivnicima, tačnije sa ekipama sa vrha tabele. Prošle godine naša ekipa je igrala ligu V,VI razreda, a ove godine smo u drugoj LIGI TNS sa dosta mladom ekipom, dok je protivnik iskusan i već drugu godinu u ovoj ligi. Igrali smo protiv jako dobre ekipe, sa odličnim servisom, dobrim napadom i nismo ništa mogli. Mišljenje našeg trenera je da bi ekipa Zmaja imala dobre rezultate u Prvoj Ligi TNS. Idemo dalje, spremamo se za naredne utakmice.

I LIGA TNS

NS VOLEJ TIM - FUTOG 1   2:1 (20:25, 25:21, 15:9).

Došli smo u nadi da ostvarimo povoljan rezultat, ali nismo uspeli. Ovo je jedna od utakmica kada vam i pored dobre igre fali sportska sreća.

U prvom setu je bio egal rezultat, medjutim servisom Lukić Miljane osvajamo poene u nizu, sa 10:10 dolazimo do 17:10 za našu ekipu, tako da smo taj set rešili u svoju korist relativno lagano.

U drugom setu smo loše krenuli, gubili sa 5 poena razlike, ali dobrom igrom u nastavku dolazimo do 15:15. Posle zatraženog tajm auta od strane ekipe Ns VOLEJ TIM, domaćini ponovo vode. Sudijskim greškama gubimo poene, oštećeni smo za tri poena. Nepažnjom sudije gubimo poene u završnici seta, zbog kojih nismo mogli da se oporavimo. Znamo da razlog nije i ne treba da bude sudjenje, ali se dešava i drugima da zbog sudijskih grešaka izgube set.

U trećem setu se nismo oporavili od prethodnog seta, i zasluženo izgubili. Okrećemo se sledećim utakmicama, ništa nije gotovo niti izgubljeno. Idemo dalje, ima još utakmica i svaka je jako vazna. Sezona je jako neizvesna, mnogo je podjednakih ekipa, gde svaki poen ili pobeda može da promeni stanje na tabeli. Treneru se jako svidja to što ni u jednom trenuntku nismo prestali da navijamo, imali smo podršku sa klupe, rezervne igračice su navijale. Pravi smo tim i treneru je drago zbog toga!

Poslednje ažurirano sreda, 05 decembar 2012 00:39