Finale Kupa Srbije na teritoriji Vojvodine 2008/2009 PDF Štampa El. pošta

sudije: Panjak i Petrović

ŽOK Futog - OK Jedinstvo Stara Pazova 2-3 (23:25, 18:25, 25:23, 25:21, 7:15)

ŽOK Futog: Nerac, Vulin, Čubrilo, Crepulja, Pešić, Tubić, Damjanović, Marić (libero), Petrović, Drobac, Mihić, Petraš (kap), trener: Velemir

OK Jedinstvo-Stara Pazova: Eraković, Šrenk, Mamuzić (libero), Jurišić, Vasiljević, Stevanović, Jablan, Andrić, Iličić, Djurišić, Vojinović, trener: Jerković

Odbojkašice Futoga nisu uspele da odbrane titulu pobednika Kupa Srbije na teritoriji Vjovodine, pošto su u finalu poražene (prvi put posle nešto više od godinu dana) od prvoligaške ekipe iz Stare Pazove.

Iako se takmiče u nižoj ligi, Futožanke su dostojno parirale renomiranijem protivniku,čak imale priliku da ponove prošlogodišnji uspeh u kupu, ali je falilo malo iskustva i sportske sreće u petom - rulet setu.

Imale su domaće loptu za izjednačenje u prvom setu na 23-24 ali su svojom nesmotrenom greškom propustile šansu i rival je dobio ovaj period igre.

U drugom setu povredila se prvi bloker Futožanki, mlada Jelena Vulin, što je znatno poremetilo i obeshrabrilo igru domaćih igračica na mreži. Gošće su rutinski privele kraju ovaj set i svi su u hali sportova pomislili da je ovo početak kraja domaće ekipe.

Svi samo ne devojke trenera Velemira. Po ko zna koji put u poslednjih par sezona uspele su Petraš i ekipa da se vrate u meč i zaigraju na najvišem nivou. sigurnom i hrabrom igrom, odličnim prijemom i efikasnim napadom, kao i igrom u bloku, rešavaju treći set u svoju korist rezultatom 25-23. U publici svi navijaju i daju dodatnu snagu svojim miljenicama.

Pokušavao je gostujući trener Jerković čestim izmenama i tajm autima da trgne svoje pulenke , ali su Futožanke bile neuhvatljive i još bolje nego u predhodnoj deonici. Rešile su , savim zasluženo 4.set u svoju korist.

Publika je gromoglasnim navijanjem podigla atmosferu u hali i svoj tim koji je izborio peti set. Navijanje nije prestajalo a devojke iz Futoga su samouvereno krenule u odlučujući deo igre.

I tada, umesto da potpuno poraze već posrnule Pazovčanke, domaće sopstvenim greškama pomažu rivalu da se vrati u meč. Tri vezane greške u prijemu servisa i napadu Dejane Nerac potpuno vezuju ruke celoj ekipi. Nije bilo igračice koja je mogla da preuzme odgovornost, sve je krenulo na stranu gostujuće ekipe. Na promeni strana gošće su imale kolosalnih 8-3 što i pored svog angažovanja i požrtvovanosti igračice Žok Futoga nisu uspele da stignu. Pazovčanke su rutinski dobile peti, odlučujući set.

Težak i bolan poraz za sve u klubu. Još jednom posle majskih kvalifikacija za popunu prve lige devojke zastaju na predposlednjoj stepenici ka vrhu.

Devojkama i stručnom štabu je sigurno najteže. U svakom slučaju dali su svoj maksimum i niko im ne zamera,ni uprava ni navijači, na protiv ponosni su na svoje igračice.

Na kraju, iz ruku gospodina Djordja Kolarevića predstavnika OSV pehar je ove sezone završio u vitrinama Pazovačkog prvoligaša.

Poslednje ažurirano ponedeljak, 23 februar 2009 17:34