mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Pretraga

X kolo, Prva Liga Srbije PDF Štampa El. pošta
ponedeljak, 17 decembar 2012 15:38

Pobeda u lokalnom derbiju Prve Lige!

U 10. kolu Prve savezne lige naše seniorke su pobedile u lokalnom derbiju ekipu Vojvodine rezultatom 1:3(25:17,17:25,20:25,14:25). Utakmica je igrana u Inđiji tako da su ljubitelji odbojke iz Novog Sada, Futoga i okolnih mesta bili uskraćeni za jednu zanimljivu odbojkašku predstavu.

Sam početak utakmice nije nagoveštavao takav kraj utakmice jer su naše devojke utakmicu otvorile jako nervozno i u strahu. "Domaće" odbojkašice su to iskoristile i od početka su zaigrale vrlo jako i agresivno tako da su od početka pa do kraja seta imale ubedljivo vođstvo i lagano prvi set rešile u svoju korist 25:17

U drugom setu trener Milićević vrši neke izmene koje su urodile plodom i naše devojke konačno počinju da igraju kako znaju uz nekoliko blokova i mnogo bolji servis nego u prvom setu uspevamo da osvojimo drugi set rezultatom 25:17.

Treći set smo počeli odlično poveli 4:0 na servis Ljubičić ali smo stali i dozvolili protivniku da stigne i izjednači na 4:4 opet smo poveli 7:4 ali na prvi tehnički tajm aut Vojvodina odlazi sa 8:7. Posle tehničkog tajm auta na servis dolazi Radulović koja je u prva dva seta jako loše servirala ali sada pravi seriju za vođstvo od 14:8. Do kraja seta smo igrali mirno i održavali prednost za konačnih 25:20.

Četvrti set je bio formalnost od početka se videlo da devojke iz Novog Sada nemaju snage za neki ozbiljniji otpor i da je pitanje samo kojim će rezultatom biti završen ovaj set. Ozbiljnim pristupom do kraja seta naše devojke su došle do ubedljive pobede u ovom setu od 25:14.

Ovom pobedom smo napravili veliki korak ka opstanku, do kraja prvog dela ostalo je još jedno kolo u kome nam u goste dolazi poslednje plasirana ekipa Obilića iz Beograda. Iako su na poslednjem mestu Obilić moramo shvatiti maksimalno ozbiljno jer samo tri boda iz te utakmice nam donose spokojan odlazak na odmor i mirne pripreme za drugi deo prvenstva.