mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Pretraga

XII i XIII kolo, Prva Liga Srbije PDF Štampa El. pošta
ponedeljak, 28 januar 2013 13:49

Prva dva kola prolećnog dela Prve Lige Srbije!

Prva liga Srbije za seniorke je nastavljena a u okviru prolećnog dela prvenstva odigrana su dva kola.

U prvom kolu prolećnog dela prvenstva naše seniorke su kod kuće izgubile od ekipe Crnokose iz Kosjerića rezultatom 3:1. Naše devojke nisu pružile igru koju od njih očekujemo kao petoplasirane ekipe na tabeli. Sam početak utakmice je pokazao da ekipa Crnokose neće imati težak posao u Futogu, uz dobru igru gošći naše devojke kao da su se utrkivale koja će da napravi više grešaka i što više olakša gošćama da osvoje set. One su poklon prihvatile i veoma lagano osvojile prvi set.

U drugom našto bolja igra koja je odmah donela i rezultat uz odličnu igru u polju naše devojke su i u napadu zaigrale mnogo bolje i dobile set rezultatom 25:21. Treći set otvaramo dobro vodili smo sa 11:7 kada je došlo do ponavljanja igre iz prvog seta iako smo igrali dobro na prijemu i u odbrani napad je bio naš problem tokom cele utakmice. Izgubili smo treći set dok je četvrti bio samo formalnost za iskusne gošće.

Ukoliko hoćemo da ponovimo rezultat iz prvog dela sezone moramo mnogo ozbiljnije ući u utakmice jer ovakav pristup neće doneti dobar rezultat a opstanak još nije obezbeđen.

Žok Futog - Crnokosa Artos Kosjerić 1:3 (14-25, 25-21, 21-25, 17-25).

Trinaesto kolo Prve lige u odbojci donelo nam je gostovanje u Kragujevcu ekipi Radničkog. Iako su domaće odbojkašice bile favoriti, naše devojke su pokazale zube i uspele da namuče domaće odbojkašice. Nimalo ne umanjujući zasluženu pobedu Radničkog ne možemo ne istaći i greške sudija koje su nas pogotovu u prvom setu koštale možda i bod(ov)a. U prvom setu smo počeli odlično veći deo seta vodili i imali prednost od dva-tri poena. Na samom kraju ekipa Radničkog nas stiže i kod rezultata 23:23 na scenu stupaju sudije, sviraju "nošenu" loptu Svitlici iako nije bila ni blizu i pomažu domaćim odbojkašicama da prvi dođu do set lopte što one naravno i koriste 25:23. Zanimljivo u svemu ovome je to što je ovo jedina nošena lopta koja je svirana na celoj utakmici mada je bilo još prljavijih lopti koje su mogli svirati i jednoj i drugoj ekipi.

Sam kraj prvog seta kao da je uticao na naše devojke tako da do pred sam kraj seta nisu uspele da se oporave i Radnički lako dobija drugi set 25:17.

U trećem setu konačno počinjemo da igramo kako treba i tokom čitavog seta smo mi ti koji igramo i može se slobodno reći da je ovo najbolji set od svih osam koji smo odigrali u prva dva kola što govori i rezultat 25:11. Međutim kao da smo se time zadovoljili i tu smo stali u četvrtom setu uz nekoliko grešaka sudija na našu štetu i našom bezvoljnom igrom domaće vrlo lako dolaze do seta i ukupne pobede 25:14 i 3:1 za Radnički.

Radnički Kragujevac-Žok Futog 3:1 (25-23, 25-17, 11-25, 25-14).

Moramo još podići nivo igre i zalaganja u narednom periodu u subotu nas očekuje utakmica sa MD Zrenjaninom koja je uvek derbi i moramo se maksimalno skoncentrisati da krenemo putem pobeda u drugom delu prvenstva.