mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Drugi Tim pobednik II vojvođanske lige PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
ponedeljak, 22 april 2013 08:33

Odlična sezona za naš drugi tim!

Drugi tim je osvojio II vojvođansku ligu, grupa Novi Sad u sezoni 2012/2013 i na taj način obezbedio plasman u viši rang takmičenja.

U avgustu prošle godine smo počeli pohod na prvo mesto, iako tada to niko nije očekivao. Trener Sladović je dobio tu čast da vodi drugi tim koji je sačinjen od mladih i perspektivnih igračica. Ekipa je oformljena neposredno pre početka priprema, a činile su je igračice 1997. i 1998. godišta koje su prethodne godine igrale I Ligu Trofej Novog Sada, neke od njih za Žok Futog a neke za Ok Futog Vest. Dogovorom i saradnjom dva kluba, sedam igračica je iz Ok Futog Vest-a prekomandovano u naše redove te je na taj način oformljena ekipa zajedno sa naših devet odbojkašica sa kojima je i prethodne sezone sarađivao pomenuti trener.

Drugi Tim: Ivana Kovačević (kapiten ekipe), Dunja Mandić, Milana Bundalo, Vanja Obradović, Milica Rodić, Jovana Zima, Jelena Sladović, Milica Gvero, Isidora Bajandić, Anja Topolić, Olivera Balać, Jelena Jovišić, Jelena Knežević (od polusezone), Slađana Teofilović i do polusezone Aleksandra Prgomelja, Lara Aleksijević i Tanja Polić.

Odradili smo sjajne pripreme, trenirali po dva puta dnevno i podizali formu iz treninga u trening. Kada smo počeli sa treninzima u sali, bilo je teško uigrati ekipu ali smo svi bili strpljivi. Odigrali smo četiri prijateljske utakmice pre početka prvenstva i izgubili samo dva seta, što je ulivalo nadu za pozitivan rezultat. Prvo kolo smo odigrali kod kuće u sali OŠ "Miroslav Antić" u subotu 20.10.2012. godine protiv ekipe Ok Libero iz Bačkog Gradišta i zabeležili maksimalnu pobedu. Nakon toga smo pobedili Fortunu u Temerinu i Žok Novi Sad kod kuće maksimalnim rezultatima. Nakon toga gostujemo ekipi SK Volej pa potom dočekujemo ekipu Vojvodine i posle pet odigranih kola nemamo izgubljen set uz set razliku 15:0. Šesto kolo je bilo rezervisano za derbi lige kada smo otišli u goste u Beočin istoimenoj ekipi. U sjajnoj utakmici, prepunoj preokreta i lepih poteza, slavimo 3:1 i ostajemo lideri na tabeli. Sedmo kolo je jedino u kom smo izgubili. Nakon vođstva od 2:0, ekipa Detelinare pravi preokret i slavi minimalnim rezultatom. Do kraja polusezone smo imali još dve utakmice i uspeli da zabeležimo pobede, jednu minimalnu protiv ekipe Bit u gostima i maksimalnu protiv ekipe Vst kod kuće. Usledila je polusezonska pauza a naše odbojkašice su postale jesenje prvakinje.

U nastavku prvenstva smo bili izuzetno dominantni. Smogli smo snage da ostvarimo sjajne rezultate i u osam odigranih utakmica izgubimo samo jedan set. Ređale su se pobede od 3:0 protiv ekipa Ok Libero, Ok Fortuna, Sk Volej, Beočin, Detelinara, Bit, Vst, dok smo set izgubili u trećem kolu nastavka od ekipe Žok Novi Sad u gostima. Trener Sladović je izuzetno zadovoljan što su ove mlade igračice u svojoj prvoj seniorskoj sezoni uspele da ostvare ovako zapažene rezultate, takođe zahvaljuje svima koji su bodrili naše odbojkašice i posebno roditeljima koji su iz utakmice u utakmicu pratili dešavanja i bili najvatreniji navijači!

Ekipa i dalje vredno trenira i sprema se za predstojeća iskušenja!

Poslednje ažurirano ponedeljak, 22 april 2013 09:21