mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

I Vojvođanska liga, V kolo PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
nedelja, 17 novembar 2013 17:00

Uzbudljiva odbojkaška predstava u Futogu!

Peto kolo I vojvođanske lige bilo je rezervisano za utakmicu između ekipa Žok Futog 2 i Žok Novi Sad. Nismo uspeli da zabeležimo nove bodove u prvenstvu.

Utakmicu smo loše otvorili i odigrali u tom tonu prva dva seta. Protivnik je uspeo da nam poremeti prijem servisa, i samim tim nismo uspevali da organizujemo napad i pokažemo koliko možemo. U trećem setu dolazimo do naše igre i pokazujemo da nismo slučajni učesnici ovog ranga takmičenja. Igramo dobro od samog početka seta i ne pružamo gošćama nikakvu šansu. Vodimo ubedljivo, u jednom momentu čak 18:4. Na kraju mirnih 25:15. Četvrti set je bio i najuzbudljiviji. Treba spomenuti da su ovakve utakmice ključne za sticanje odbojkaškog iskustva za naš mlad sastav. Sa druge strane mreže smo imali priliku da se susretnemo sa igračicama koje su se oprobale i u Prvoj Ligi Srbije koju trenutno igra naš Prvi tim. Naše odbojkašice su veoma angažovano i korektno odigrale ovaj set i bile "rame uz rame" sa protivnicama iz Novog Sada. U finišu seta smo vodili 20:19 ali gošće osvajaju dva poena i odlazimo na tajm-aut koji je zatražio naš trener. Nakon toga igramo stabilnije i smirenije ali iskusnije gošće stižu do dve vezane meč lopte. Tada na servis odlazi naš primač servisa Bundalo i uspevamo da poravnamo rezultat. U veoma uzbudljivoj završnisi, ekipa Novog Sada ima više sportske sreće i iskustva i slavi sa 25:27. U narednom kolu naše odbojkašice dočekuju ekipu Žablja i očekujemo prvu pobedu u I vojvođanskoj ligi.

Sastav Žok Futog: Ivetić, Božović, Balać, Teofilović, Obradović, Knežević, Mandić, Kovačević(K), Zima(L1), Milić(L2), Bundalo, Stojaković.

Žok Futog-Novi Sad 1:3 (15-25, 17-25, 25-15, 25-27).

Kadetska liga

Zabeležili smo drugu pobedu iz tri odigrane utakmice. Ovog puta smo slavili u Sremskim Karlovcima protiv ekipe Partizana sa 1:3, po setovima: 12-25, 25-20, 20-25, 12-25. Zabeležili smo veoma važnu pobedu kojom ostajemo na samom vrhu tabele.

Poslednje ažurirano nedelja, 17 novembar 2013 17:20