mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

I vojvođanska liga, IX kolo PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
ponedeljak, 16 decembar 2013 12:31

Bod na teškom gostovanju!

Drugi tim Žok Futog-a je uspeo da osvoji bod na teškom gostovanju u Temerinu. Domaća ekipa Grbić-a zauzima visoko drugo mesto na tabeli pa na neki način možemo biti zadovoljni rezultatom.

Počeli smo utakmicu dosta loše. Ipak gošće su odigrale besprekoran prvi set dok smo mi napravili dosta grešaka, više puta "mlako" napadali i davali šanse protivnicama da realizuju kontra napade. Ovo je bio ubedljivo najlošije odigran set od početka prvenstva za naš mlad sastav. Rezultat neverovatnih 25:3 za domaću ekipu. U nastavku mnogo angažovanija igra u našim redovima. Konstantna prednost rezultirala je osvajanjem drugog seta. Mirno smo odigrali ovu deonicu i u svima elementima igre nadigrali domaću ekipu koja već nekoliko godina igra rang takmičenja u kom smo mi novajlije. Rezultat 21:25. Treći set je protekao samo u znaku naše ekipe, konstantno smo igrali dobro i stabilno na prijemu servisa što je omogućilo našem kapitenu Kovačević da razigrava napadače na pravi način. Osvojili smo set rezultatom 20:25. U četvrtom setu su se ponovo probudile domaće igračice. Bili smo u zaostatku od nekoliko poena tokom čitavog seta i u više navrata stizali tu prednost ali nismo imali snage i sportske sreće da ostvarimo pobedu. Pri kraju seta ekipa Grbića je imala vođstvo od 23:20, kada na servis dolazi skorašnje pojačanje naše ekipe Klisarić koja sa nekoliko dobrih servisa "nulira" prednost protivnika. Ušli smo u jako uzbudljivu i neizvesnu završnicu u kojoj se igralo poen za poen. Više sreće, a pre svega iskustva su imale igračice iz Temerina i set pripada njima rezultatom 28:26. Poslednji peti set smo odigrali jako loše i u grču. Ovo je treći put ove sezone da gubimo u poslednjem setu i nadamo se da ćemo u budućnosti popraviti tu sliku. Rezultat 15:5.

Ovom utakmicom je završen prvi deo prvenstva I vojvođanske lige. Naše igračice trenutno zauzimaju 9. mesto sa 6 osvojenih bodova. Veoma nas ohrabruje činjenica da smo u poslednje tri utakmice osvojili bodove i da igra naše ekipe ide uzlaznom putanjom. Obzirom da je naša ekipa ubedljivo najmlađa u ovom rangu takmičenja možemo biti zadovoljni ostvarenim, i zaključiti da je upravo iskustvo ono što našoj ekipi nedostaje. Puni optimizma očekujemo drugi deo sezone a već od danas počinjemo sa pripremama za isti. Trener ovom prilikom pohvaljuje kompletnu ekipu za zalaganje, požrtvovanje, upornost i redovnost na treninzima.

Sastav Žok Futog: Ivetić, Gvero, Balać, Zima (L), Teofilović, Obradović, Knežević, Klisarić, Mandić, Kovačević (K), Bundalo, Stojaković

Grbić-ŽOK FUTOG 3:2 (25:3, 21:25, 20:25, 28:26, 15:5).

Poslednje ažurirano ponedeljak, 16 decembar 2013 12:51