mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter

Pionirsko Prvenstvo i I liga trofej Novog Sada PDF Štampa El. pošta
Napisao Administrator
utorak, 25 februar 2014 12:03
POČEO DRUGI DEO SEZONE
Nakon kratke pauze, posle prvog dela sezone, odigrali smo i pionirsko prvenstvo Novog Sada. Naša ekipa je bila u grupi C sa ekipama: Smeč-Veternik, Sk-Volej, Dunav Volej i NS Volej Tim iz Novog Sada.
Nakon 4 odigrane utakmice u grupi, naše mlade igračice zauzele su drugo mesto, sa 3 pobede i 1 porazom, što je bio i primarni cilj. Ekipe Sk Volej i Dunav Volej su savladane maksimalnim rezultatom 3:0, dok je ekipa Smeč savladana sa 3:1 uz napomenu da smo na toj utakmici nastupili bez 4 igračice iz prve postave. Na kraju je usledio poraz od 3:0 od mnogo kvalitetnije i može se reći najkvalitatnije ekipe u Novom Sadu. Na kraju sa 9 osvojenih bodova zauzeli smo 2 mesto na tabeli, što nije dovoljno za prolazak dalje, na prvenstvo Vojvodine. Možemo biti zadovoljni jer je svakoj igračici pružena šansa da odigra nekoliko poena, ceo set ili celu utakmicu. Okrećemo se ligaškom delu takmičenja i nadamo se boljim rezultatima u odnosu na kraj prvog dela sezone.

I LIGA TROFEJ NOVOG SADA
Ovog vikenda smo odigrali prvu utakmicu u drugom delu sezone. Gostovali smo ekipi FUTOG VEST, i nadali smo se pozitivnom rezultatu. U prvom setu se videla zgrčenost naših igračica, samo na početku seta smo vodili sa 9:5, da bi protivnik napravio seriju od 9:0, jednostavno smo u tom trenutku stali, ništa nam nije išlo, ni prijem servisa i napad. Ipak malo po malo stižemo protivnika i uspevamo da poravnamo rezultat na 17:17, opet je usledio pad da bi na II tajm-autu bilo 22:18 za domaćina. Posle tajm-auta naša igra kreće uzlaznom putanjom. Dobrim servisima Milanke Savić, dobrom odbranom (Vinokić D.), dobrim blokom (Macura T.) i dobrom organizacijom i realizacijom napada (Zeljković M.), (Kovač D. i Macura T.) osvajamo poene do kraja seta. Na kraju 25:22 za nas.
U drugom setu krećemo silovito, mnogo angažovanije i odlučnije, jednostavno protivnik nije imao šanse. Pri rezultatu 20:10 za nas, trener daje šansu i drugim igračicama. Dobro se pokazala u tom setu Pedić M. , Janjić J. i Milenković A. Na kraju rešavamo set bez problema.
U trećem setu nastavljamo u stilu koji nas je krasio u drugom setu. Prva postava je omogućila da i u tom setu trener ima mogućnost da šansu da i drugim mladim igračicama. Pri rezultatu 9:0 vrši 4 izmene, Kvrgić J. - Macura T., Kovač D. - Milenković A. Vinokić D - Janjić J. i Stanković N. - Pedić M. Posle još dva poena vrši još 2 izmene Zeljković M. - Tadić M. i Savić M. - Lavrnja M.
Futog Vest - ŽOK Futog 0:3 (22:25, 14:25, 8:15).
ŽOK FUTOG: Macura T. (C), Zeljković M., Kovač D., Stanković N., Lavrnja M., Janjić J., Vinokić D., Kvrgić J., Pedić M., Tadić M., Savić M., i Milenković A.