Indeks članka
Прва лига Србије 16.коло
Sve strane

Победа у најважнијем мечу сезоне

У најважнијој утакмици сезоне, у дербију 16. кола Прве лиге Србије,у прелепом амбијенту Спортске хале у Футогу,пред више од 300 гледалаца, екипа ЖОК"Футог-а" је направила одлучан корак ка највећем успеху у историји клуба-пласману у Суперлигу Србије,победивши екипу ОК"Еатон-Срем-Темпо" из Сремске Митровице, са убедљивих 3:0 по сетовима: 25:18, 25:17, 25:18. Наше играчице су пружиле најбољу партију ове сезоне, свесне ситуације у којој се налазе и да их само победа води на корак од овог историјског успеха. Пожртвованом игром у одбрани и на пријему сервиса, чврстом на мрежи и незадрживом у нападу, потпуно су "разбиле" игру гошћи, не дозволивши им да пруже већи отпор. И публика је била одушевљена лепршавом игром наше екипе и громогласним аплаузима је награђивала сваки успешан потез наших играчица. У правој тимској игри, који и јесте највећи квалитет наше екипе, одличну партију је пружила, наш техничар Данијела Перишић, која је успешно разигравала све наше нападаче,пре свих Андеу Калман, Горану Мрђан, Теодору Радуловић и Јовану Михајловић.

Наша екипа је почела утакмицу у стандардној постави: Перишић-Калман,Мрђан-Михајловић, Пилиповић-Радуловић и либеро Спасенић. Противник је боље "отворио" утакмицу и био у вођству од 5:8 до техничког тајм-аута. После тога, наше играчице преузимају потпуну иницијативу, заустављају противника "на средини мреже", а одличном игром у одбрани и незадрживом у нападу, праве недостижну предност,коју задржавају до краја сета. Тандем Михајловић-Калман је незадржив у нападу, док су на блоку непрелазне Радуловић, Пилиповић и Мрђан.

У 2. сету се наставља потпуна доминација и контрола игре од стране наших играчица, које су својом игром одушевиле публику, која је здушно навијала.

На почетку 3. сета је дошло до малог пада концентрације у игри наше екипе, тако да се водила изједначена борба, до средине сета, када на одличне сервисе Калманове, долазимо до недостижне предности, коју рутинском игром задржавамо до краја сета, односно утакмице.

До краја првенства,остало је да се одигра још 6 кола. Наша екипа има повољан распоред, игра са екипама из средине и зачеља табеле, једино у последњем колу гостује у Клеку, тако да се с правом надамо највећем успеху у историји клуба-пласману у Суперлигу.

ЖОК"Футог": Пилиповић К, Перишић, Нешић, Михајловић, Томић, Рељић, Радуловић, Мрђан, Спасенић Л1, Дробац, Калман, Наранчић