1/4 finale Kupa Srbije na teritoriji Vojvodine 2007/2008 PDF Štampa El. pošta

sudije: Janjević, Stojadinović

ŽOK Dinamo Azotara 2 - ŽOK Futog 0-3 (11-25, 21-25, 14-25)

ŽOK Dinamo Azotara 2:  Sredić, Petrov, Divac, Čvorović, Bojović, Bulajić, Nikočev, Grdan, Koldžić, trener: Janjić

ŽOK Futog: Nerac, Vulin, Čubrilo, Crepulja, Hajder, Muzer, Marić (libero), Petrović, Drobac, Bogdan, Petraš (kapiten), trener: Velemir

Nakon što je u osmini finala savladala ŽOK Partizan iz Sremskih Karlovaca u četvrtfinalu Kupa ekipa ŽOK Futog  gostovala je ŽOK Dinamu Azotare iz Pančeva.

Od samog početka igračice našeg kluba nametnule su svoj stil igre. Odlično su servirale, taktički terajući rivala da igra akcije koji je blok našeg tima maestralno čitao i donosio nam prednost u rezultatu. Sigurnim kontrama ŽOK Futog je potpuno nadvisio rivala i prvi set ubedljivo rešio u svoju korist rezultatom 25-11.

U drugom setu su mlade Pančevke krenule sa dosta riskantnim servisom koji će im doneti i prvo osetno vodjstvo u utakmici 8 - 3. Nakon toga, videvši da bez konstantnog zalaganja nema rezultata devojke iz Futoga kreću angažovanuo pre svega u fazi odbrane polja, što donosi rezultat. Do 18 poena se igralo u egalu da bi nakon toga iskusnije Futožanke rezultatom 25 – 21 rešile ovu deonicu igre.

Treći, poslednji set je predstavljao formalnost. Po istom receptu iz prvog i polovine drugog seta, jakim servisom , dobrim blokom i odbranom polja kao i sigurnim rešenjima u napadu i kontranapadu kapiten Ana Petraš i drugarice dolaze do polufinala Kupa Srbije na teritoriji Vojvodine.

Pred Pančevkama je budućnost. Odlično selektovana i mlada ekipa tek treba da pokaže svoje prave vrednosti.

Pred Futožankama je nova prepreka - prvoligaš Zrenjanin 023 za kojeg treba da se pripreme u narednih nedelju dana te da kroz ovu polufinalnu utakmicu izbore mogućnost odbrane prošlogodišnjeg trofeja namenjenog pobedniku kup takmičenja.
Poslednje ažurirano petak, 20 februar 2009 01:50